Witamy na TheVampireDiaries.pl !

Co myślicie o nowym; finałowym odcinku?



Tajemny Krąg

 



Ja swoją opinię dodam później, ponieważ na razie się śpieszę, ale zapraszam was do udzielania się :)



BloodyVampire, 17-05-2013, odsłon: 2985
Komentarze
delena_07 (25)
(17-05-2013, 16:46:03)
Odcinek genialny, ale najbardziej zaskoczyła mnie końcówka. Stefan jest doppelgangerem Silasa? No i co z Bonnie? Przecież nie może nie być czerownicy w serialu :) Czuję że 5 sezon będzie wręcz niesamowity.
KochankaDamona (7)
(17-05-2013, 16:56:13)
Odcinek boski!
KochankaDamona (7)
(17-05-2013, 16:56:59)
No kurczę! Tyle się opisałam i wszystko mi ucięło -.-
wichrowska (10)
(17-05-2013, 17:41:11)
a ci pierwotni to beda czy nie?
Delena_Forever (22)
(17-05-2013, 17:51:44)
Wrażenie po odcinku: Hahaha... Serio?
Ten serial się stacza. Stefan sobowtórem Silasa? Seriously?
Gdy zaczynałam oglądać TVD, to serial trzymał poziom, ale 4 sezon to totalne dno. Pewnie będziecie po mnie hejtować, że nie muszę tego oglądać, jak mi coś nie pasuj, ale wyrażam własną opinię, ponieważ mam do tego prawo.
Jestem bardzo wymagająca, co do seriali i filmów. Nie przepadam za oglądaniem takich gniotów, jak 4 sezon TVD (sama się dziwie, że jakoś przebrnęłam przez te 23 odcinki).
Przez pirwsze 3 lata scenarzyści wykonywali naprawdę świetną robotę, ale teraz? TVD naprawdę nie jest na poziomie.
Porównajmy sobie TVD do takich genialnych seriali jak np. House M.D. Sąto zupełnie inne gatunki, ale House naprawdę trzymał poziom do końca (chociaż 8 sezon był minimalnie gorszy przez dużą zmianę w obsadzie).
Kiedyś oglądałam serial "Plotkara" i ostatni dwa sezony, też były do bani, a pierwsze 4 równały się z 3 sezonami TVD. Nie wiem, dlaczego ludzie wymyślają takie debilne rzeczy i wciskają je do serialu, który miał potencjał. Miał, ponieważ teraz go utracił. Ciężko mi to mówić (w tym wypadku pisać), ale wydaję mi się, że będzi tylko gorzej. Stare, dobre TVD odeszło wraz z 3 sezonem. Szkoda :(
xXCarolineXx (0)
(17-05-2013, 18:08:23)
O co chodzi ze Stefanem? Jest sobowtórem Silasa? Aby Silas zginął musi
zginąć Stefan? Nic już z tego nie rozumiem:( Nigdy bym nie
przypuszczała, że to właśnie Katerina będzie człowiekiem (tylko nie ona,
bycie człowiekiem do niej nie pasuje). Co do Jeremiego to spodziewałam
się tego, że wróci a Bonnie zostanie po drugiej stronie (wydaje mi się,
że jednak wróci do żywych prędzej czy później, to tylko kwestia czasu).
Przewidywałam rówież, że Klaus pozwoli Tylerowi wrócić do miasta ale
łudziłam się jednak, że coś między nim a Caro się wydarzy. Mimo wszystko
scena Klaroline jest moją ulubioną z tego odcinka♥ (choć liczyłam chociaż na pocałunek a nie buziaka:p) O Delenie nie będę się wypowiadać, bo wolę Stelene. Szkoda mi Stefana.
Jestem bardzo ciekawa jak to się teraz potoczy dalej (jak się
wydostanie z tego czegoś w czym go Silas zamknął i co będzie z samym
Silasem). Chociaż zabrakło mi pewnych rzeczy w tym obcinku (chodzi
głównie o Klausa i Caroline♥) to z całą stanowczością przyznaję, że ten odcinek był najlepszym w 4 sezonie:) Jeśli ktoś wie o co chodzi z ostatnią sceną, to proszę niech mi wytłumaczy, bo chyba sama do tego nie dojdę:)
Delena_Forever (22)
(17-05-2013, 18:29:34)
xXCarolineXx- Stefan jst sobowtórem Silasa, co moim zdaniem jest idiotyzmem.
Kasiequ (0)
(17-05-2013, 18:52:18)
Delena_Forever tu się z Tobą zgadzam. Ten sezon nie jest moim ulubionym... No błagam, przez ten cały czas czekaliśmy na scene Klaroline a on dał jej tylko buziaka w policzek!? Serio?
Zdecydowanie wolę 3 sezon, dużo akcji, zmiana Stefana z dobrego w złego i odwrotnie.
Nie mniej jednak podobał mi się ten odcinek, a najbardziej Mabekah, oczywiście płakałam od połowy. 
Brakowało mi czegoś w finale. Katherina człowiekiem? Zobaczymy.
Stefan cieniem Silasa? Niby nikt się nie spodziewał i taka niespodzianka, ciekawe, ale... to nie to, czego chciałam!
A właśnie, kto teraz będzie czarownicą Mystic Falls? Kto będzie ratował wszystkim d*pe, gdy nie będą mogli sobie poradzić?
Jer wsród żywych *.* 
Chciałabym jeszcze Ricka i Lexi :D
xXCarolineXx (0)
(17-05-2013, 19:35:28)
Delena_Forever tyle to zrozumiałam :) (też uważam,że jest to idiotyczne a już napewno nitk nie przypuszczał, że tak będzie wyglądał prawdziwy Silas) Ale chodziło mi bardziej o to co powiedział Silas, że to on stworzył zaklącie nieśmiertelności, nie może umrzeć, dlatego natura musiała znaleźć dla tego równowagę, wersje jego która mogłaby umrzeć- sobowtóra. Czyli co? Silasa nie da się jednak zabić a Stefan to co? Jest wersją Silasa, która mogłaby umrzeć ale jak to ma się do samego Silasa? I co z pierwotną Petrovą? Też była jak Silas a Elena i Kat są dla równowagi natury? Straszne zamieszanie teraz z tymi sobowtórami :)
Kasiequ (0)
(17-05-2013, 19:36:55)
xXCarolineXx zgadzam się.
Myśleliście o tym, że jeżeli Katherine będzie człowiekiem, to Klaus będzie chciał ją mieć? To oznacza, że Kath ,moim zdaniem może będzie... "niewolona" przez Hybrydę.
xXCarolineXx (0)
(17-05-2013, 19:58:17)
Kasiequ nie pomyślałam o tym ale pewnie Klaus były teraz zainteresowany Kat i możliwością tworzenia nowych hybryd, ale nie wiem co z tego będzie ,bo przecież Klaus będzie teraz w pierwotnych więc w TVD nie zobaczymy go już tak często. Myślę, że mogłoby to jakoś wpłynąć na The Orginals i Klaus chcąc być królem Nowego Orleanu chciałby mieć armię hybryd. A Elijah mógłby wrócić do Kat :)
Kasiequ (0)
(17-05-2013, 20:10:52)
Właśnie... nowa armia hybryd w niewoli. Klaus królem ^^ Marcel obalony!
A może właśnie przez to, ze Kath będzie człowiekiem, Elojah bardziej coś do niej? Jak była człowiekiem, to chyba się w niej zakochał :D
Oliwiia (7)
(17-05-2013, 20:29:22)
Jak dla mnie całkowite dno. Nie będę juz o tym pisała, bo świetnie to ujęła Delena_Forever. Mam ochotę przestać oglądać tvd, ale moja ciekawość mi nie pozwala ;) Nie mogę się doczekać The Originals, mam nadzieję, że chociaz ten serial będzie ciekawy.
delena_07 (25)
(17-05-2013, 21:28:51)
Moim zdaniem 4 sezon jest jednym z lepszych sezonów, a scena z Silasem i Stefanem zapowiada fajną akcję w 5 sezonie :D jak ja przetrwam wakacje :P
Kasiequ (0)
(17-05-2013, 21:29:48)
Tak samo! Może go nie zepsują.
No bo szczerze, w TVD już chyba nie mają czego wymyślić...
Klaroline_345 (0)
(17-05-2013, 21:35:08)
Ja nie mogę się doczekać the orginals. Moim zdaniem Caroline powinna odejsc z TVD i dojść do orginals. Wtedy by było the best :P Na tvd juz mi nie zalezy...
lubiekakaoaty (8)
(17-05-2013, 21:43:11)
Na pewno najlepszy odcinek 4 sezonu...
Dziwne to wszystko i pokręcone ale i tak uwielbiam TVD :p
Giselle (47)
(17-05-2013, 21:47:48)
Nie powiem, 5 sezon ciekawie się zapowiada po dzisiejszym odcinku. Zauważyłam że i mnie już też powoli zaczyna ten serial męczyć, ale daję mu jeszcze szansę. Zobaczymy co będzie dalej... Stefana jako sobowtóra jeszcze dam radę przełknąć, ale Katherine czlowieka?! Absurd...
A co do Originals czekam z ogromną niecierpliwością, ;)
Giselle (47)
(17-05-2013, 21:49:27)
I chyba będę musiała jeszcze raz obejrzeć, bo od buziaka Klausa nie mogłam się zbytnio skuupić. *.* :D
karolinaa05 (0)
(17-05-2013, 22:06:10)
mega odcinek!!też płakałam;(  i tyle teraz czekania...
Katerina_Petrova88 (74)
(18-05-2013, 01:09:15)
Ugh, nareszcie wróciłam do domu, właśnie obejrzałam odcinek, nie mogłam czekać do rana *.*
1. Ta scena Damona&Eleny- Wow. A jednak to sire shit nie miało nic do rzeczy :D Miałam lekkie trudności z oddychaniem w trakcie jej trwania.
2. Bonnie i Jer... Chyba najsmutniejszy aspekt tego odcinka.. Mam nadzieję, że Bonnie powóci. W każdym razie cieszę się, że Jer jest żywy :D
3. Epicka walka dwóch sobowtórów- jak dla mnie bardzo przewidywalna: Elena najpierw dostaje nieźle po pysku, a w ostatnim momencie się wyratuje. No ok, ale Katherine CZŁOWIEKIEM?? To chyba była zemsta doskonała- ona będzie się męczyć bez swoich wampirzych mocy. Trochę szkoda, bo uwielbiałam tę postać taką, jaka była- złą, wampirzą i przebiegłą.
4. Klaus i Caroline- ich scena była świetna :) Niech oni tylko spróbują go na stałe wysłać do NO! Nie daruję im tego :P
5. Rebekah i Matt- czyli kolejna już para dostaje romantyczne momenty w tym odcinku. Jakoś nigdy nie byłam do nich przekonana, ale teraz mnie zaciekawili.
6. No i najśmieszniejsze: SILAS SOBOWTÓREM STEFANA????? Serio, Julie?! No, na prawdę? O.o Nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać. Ale chyba dam wątkowi się nieco rozwinąć, zanim wyrobię sobie o nim stałe zdanie.
7. A co do końcowej sceny- na Waszym miejscu tak bym się o Steffa nie obawiała: wampiry nie mogą umrzeć od utopienia się :P
Odcinek był extra, naturalnie najlepszy z całego 4 sezonu :) Jutro (a raczej dzisiaj rano) zamierzam o obejrzeć raz jeszcze, bo bardzo mi się spodobał. A teraz, jak my wytrzymamy do października? -.-
8blackDarkWhite8 (2)
(18-05-2013, 10:10:29)
. te 3 sezony były najlepsze . ale 4 ? chyba muszę jeszcze raz go obejrzeć .. akcje były banalne i do przewidzenia . a ze Stefanem to już wgl nie załapałam . jeśli 5 sezon się nie poprawi to oglądalność na bank spadnie .
Majkela (0)
(18-05-2013, 14:35:23)
Skomentuję poszczególne wątki romantyczne:
1. Silas - Stefan: nie sądziłam, że są na tacy naiwni, by wymyśleć taką głupotę, ale najwyraźniej myliłam się, choć zobaczę, jak potoczy się to w następnym sezonie, aczkolwiek nie spodziewam się rewelacji.
2. Kath - Elena: walka była przewidywalna i szczerze powiedziawszy, wiedziałam, że to Kath się oberwie człowieczeństwem, jednakże znając życie, znowu będzie próbowała powrócić do swojego wampiryzmu, bo inaczej będzie miała na dywaniku u Klausa.
Reszty komentować nawet nie będę. Wszystko zeszło na złą drogę...

P.S. Co z dzieckiem Klausa? x_x
Katerina_Petrova88 (74)
(18-05-2013, 16:29:01)
Silas&Stefan oraz Kath&Elena to wątek romantyczny? :D
Co do dzieciaka Klausa, to ten wątek będzie kontynuowany w The Originals, które zaczną emitować razem z 5 sezonem TVD ;)
Kasiequ (0)
(18-05-2013, 16:37:15)
8blackDarkWhite8 - 4 sezon był przewidywalny? Lekarstwo było przewidywalne? Silas jako sobowtór Stefana był przewidywalny? Katherina jako człowiek przewidywalne? Śmierć Jeremiego przewidywalna? Bonnie możliwe, bo igrała z magią. Delena, także możliwe... Silas i Qetsiyah przewidywalna?
Wątpię.
A te masakry też były przewidywalne?
lubiekakaoaty (8)
(18-05-2013, 16:47:47)
Rany Katerina_Pertova88 , jak ty to robisz że umiesz tak dokładnie i trafnie opisać wszystko co myślisz i przy okazji co mylśę ja? xd  
Delena_Forever (22)
(18-05-2013, 20:18:43)
A mnie zastanawia, czy Klaus może teraz robić hybrydy z krwi Kath.
Novikka (22)
(18-05-2013, 20:35:53)
A ja na temat finału powiem tylko jedno:)
You got the girl, man!!! :D
Katerina_Petrova88 (74)
(18-05-2013, 21:46:00)
Lubiekakaoaty, to raczej głównie sprawa tego, że najwyraźniej myślimy podobnie i mamy takie same poglądy na te sprawy w serialu :D
Delena_Forever, wiesz, nie pomyślałam o tym :) I na 99% tak, bo Kath wciąż jest sobowtórem, a teraz jest i człowiekiem. Chociaż może być tak, że przez to lekarstwo jej krew jest jakaś inna, ale wątpię. Ogólnie niedawno Julie udzieliła krótkiego wywiadu na ten temat, i za chwilę zabieram się za tłumaczenie :P
thatbeeasy (0)
(18-05-2013, 22:37:38)
Szczerze ? Ostatnia scena była dnem. Wspaniały, uczuciowy Stefan jako cień nieśmiernetlengo Silasa ? To przerosło wszystko. Nie spodziewałam się tego. 
Fajnie, że wrócił Jer, ale odeszła Bonnie. To było za smutne.
No i Elena. Fajnie było ja ujrzeć taką jak dawniej - jak na początku, ale przy scenie kiedy wyznawała Damonowi uczucia nie wytrzymałam i zaczęłam płakać. Nie dlatego, że uważam, że to słodkie, ale dlatego, że Elena zniszczyła wszystko. Skoro wróciły do niej uczucia, te prawdziwe to gdzie ta epicka miłość do Stefana ? Nie wyobrażam sobie tej uśmiechniętej dziewczyny z samolubnym Damonem. Absurd.
Po za tym Kath jako człowiek ? Chyba nie muszę mowić, że Elena to idiotka podając Katherine jedyna dawkę leksrstwa na wampiryzm. Wprost nie do pomyślenia.
Cieszę się, że Matt dał małą szanse Rebekah
Katerina_Petrova88 (74)
(18-05-2013, 22:56:40)
Hm, Elena byłaby może idiotką, gdyby zwyczajnie oddała Kath lekarstwo, ale ona zrobiła to przecież pod wpływem chwili, by ratować własne życie, i też po to, by się zemścić za śmierć Jer'a.
Elena_Kochana (12)
(19-05-2013, 11:10:20)
A ja wrecz przeciwnie  niz chyba wszyscy sądze , że 4 sezon jest najlepszy to własnie w nim jest duzo akcji i naprawde nigdy nie widziąłam żeby ten serial sie staczał .
Wszystko jest zawsze dopracowane i nie umiem w piątek zasnac bez obejrzenia kolejnego odcinku wszyscy mówia , że 2 i3  sezon były super tak naprawde to ok według mnie każdy jest megaa. serial po prostu jest coraz lepszy .

A to , że jest tyle watków dzinych kompletnie niespodziewanych jest według mnie własnie lepsze niz cos czego by sie wszyscy spodziewali dlatego mi sie podoba to, że Stefan jest sobowtórem Silasa . ; P
katerina_petrova95 (20)
(19-05-2013, 12:03:04)
Elena nie jest idiotką że dała lekarstwo Kath bo teraz będzie cierpiała że jest człowiekiem a chciała być nieśmiertelna , poza tym Elena chciała ratować własne życie , też jestem zaskoczona że Katherine bedzie człowiekiem ale takiego wyboru dokonała Elena i jeśli tak chce się zemścić za śmierć Jeremiego to było to trafne posunięcie , jednak ja tez wole Kath jako wampira ;)

A nie wiem czemu każdy jest źle nastawiony do tego że Stefan jest cieniem Silasa ? ..każdy jest zaskoczony tym więc chyba Julie udało się w końcu wprowadzić nas w jakieś napięcie tym że Silas chce go zabic;) liczyłam że pojawi się Taia ale jak widać to były tylko plotki fanów że ma się pokazać w 4 sezonie ;)

Moja ulubiona scena to jak Klaus wraca i ratuje żeycie Caroline :D wspaniała , i jak rozmawiają też ;d i myśle że Elena dobrze wybrała bo kocha naprawdę Damona ;)
Vamp1200 (24)
(19-05-2013, 15:10:40)
Ciekawe co będzie z MATTEM! Jak będzie się mu układać z pierwotną?
Vampire00 (8)
(20-05-2013, 15:07:19)
Elena straciła moją sympatię, to już nie jest Elena z poprzednich sezonów..