Witamy na TheVampireDiaries.pl !

Rozmowa z Caroline Dries.

Caroline Dries jest teraz główną producentką wykonawczą i zdradziła czego pragną fani The Vampire Diaries w 5 sezonie!Tajemny Krąg

 "Ten rok w serialu jest dla Ciebie wielki. Jak się czujesz w związku z nową rolą?
To naprawdę straszne, ponieważ bardzo trudno wpaść na nowe pomysły do tego serialu. Ciężko jest stworzyć zaskakujące odcinki, Kevin Williamson i Julie Plec wysoko postawili poprzeczkę. Jednocześnie pracowałam z nimi od pierwszego sezonu, kiedy nie wiedzieć czemu, Kevin zdecydował się we mnie zainwestować. To dla mnie bardzo ważne. Zdałam sobie sprawę, że są dla siebie najostrzejszymi krytykami, więc kiedy tworzymy różne historie staram się popatrzeć na nie ich oczami. Z takimi świetnymi nauczycielami, czuję że mój instynkt zbliża się do właściwego poziomu. Jestem fanką serialu, byłam fanką zanim zaczęłam pracę nad tym serialem, więc to kwestia myślenia o tym, co pragną zobaczyć fani, ponieważ pragniemy ich wynagrodzić . Łatwo jest zatracić się w mitologii, więc muszę zrobić krok w tył i pomyśleć, co pragną zobaczyć fani? Czy chcą oglądać kamień księżycowy, czy Damona całującego Elenę? Hello! [Śmiech].

Ok, więc co pragną zobaczyć fani?
To dobre pytanie. [Śmiech]. W 5 sezonie serialu pojawia się kwestia „Czego jeszcze nie widzieliśmy?” Jedną ze wspaniałych cech naszego serialu jest wielowymiarowość wszystkich postaci, więc możemy zobaczyć wiele odsłon naszych bohaterów. W 3 sezonie mieliśmy Stefana jako Rozpruwacza, ale to wciąż był Paul Wesley. W tym roku mamy Stefana jako Silasa, ale to wciąż jest Paul Wesley, więc wydaje mi się, że fani pragną zobaczyć  znajome postacie pracujące w różnej dynamice.  Chcą zobaczyć to samo co ja: napięcie seksualne, miłość, romans, złamane serce; to jest coś, co chce oglądać każdy fan.

Który tegoroczny wątek najbardziej łamie serce?
Dla mnie jest to oczywiście  wątek Stefana. I tak, Stefan ma swój własny wątek, mimo że jest uwięziony w trumnie. To takie piękne.

Czy trudno jest pisać dla kolesia uwięzionego w pudle, logistycznie?
[Śmiech]. Um…tak.  Przez jakiś czas bawiliśmy się pomysłem jednorazowego pokazania Stefana i nie oglądania go więcej.  Ale pamiętaliśmy, ze jest głównym bohaterem w tym serialu [śmiech]. Więc usiedliśmy i zastanawialiśmy się nad najlepszym wątkiem dla Stefana i myślę, że wybraliśmy naprawdę dobry.

Pamiętam jak oglądałem dokument na temat filmu „The Bone Collector” , gdzie reżyser opowiadał o konkursie na planie, na znalezienie sposobu na filmowanie z punktu widzenia bohatera Danzela Washingtona. Czy coś w tym stylu pojawi się w tym sezonie jeżeli chodzi o Stefana?
Mówisz, że powinniśmy dostać nagrodę za kreatywność? [Śmiech]. W zasadzie, pamiętam, że mieliśmy nazwać pewną grupę w collegu i nie mogliśmy wymyślić, nowej, dobrej nazwy, więc poprosiłam wszystkich, żeby po prostu zaczęli wymawiać różne słowa [śmiech]. Oto klucz do postrzegania wszystkiego z innej perspektywy. Julie często powtarza, że powodem dla którego podoba nam się jakiś pomysł, jest to, że jest znajomy. Kiedy coś takiego się wydarzy, każe nam zrobić dokładnie odwrotnie i to jest świetna rada. Więc jeśli scena lub jakiś pomysł lub kwestia w dialogu wyda Ci się  zbyt znana, oswojona  zrób dokładnie odwrotnie i spraw, że moment będzie nieprzyjemny.

Jak zintegrowana jest atmosfera collegu?
Wydaje mi się, że kiedy Dawson i Buffy, albo 90210 przeszło do collegu nastąpiło dziwne przesunięcie w paradygmacie serialu, więc jestem bardzo czujna, aby TVD nie było odbierane jako całkowicie nowe show. Mam nadzieję, że rozwinie się w elegancji sposób, ale nie zabierze całego wątku Mystic Falls. Plus, pierwszy rozdział 5 sezonu jest bardziej skoncentrowany na Mystic Falls, a potem, kiedy dziewczyny lepiej poznają college pozwolimy im odkryć trochę więcej. Na początku nie zobaczymy tylko collegu.

Ten sezon pokaże nam także Damona, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Jak to jest pisać dla zakochanego Damona?
Kiedy usiadłam, aby opisać szczęśliwego Damona pomyślałam: „O mój Boże!” [Śmiech.] Nie miałam pojęcia jak on brzmi jako szczęśliwa postać. Damon nigdy nie był w związku; sypiał z dziewczynami i jego wątek zawierał dynamikę damsko-męską, ale nigdy nie był całkowicie otwarty w kwestii swoich uczuć. Ale to wciąż jest Damon. Na to pisała się Elena. Nie zaczynasz umawiać się z Mickiem Jaggerem po to, żeby nagle chcieć by stał się kimś innym. Dostajesz gwiazdę rocka. Myślę, że pierwszy odcinek jest dla niego zbalansowaniem  bycia kochającym w stosunku do Eleny, bez utraty tego, kim jest.

Co Cię najbardziej cieszy z tego, co fani zobaczą w 5 sezonie?
Mam nadzieję, że im się spodoba, ale także mam nadzieję, że docenią, że to wciąż są te same postaci, za którymi podążali przez 5 lat. Zapracowaliśmy na ich historie miłosne, to nie jest serial gdzie [bohaterowie] są zakochani, odkochani, wracają do siebie, zrywają. Taki serial też bym oglądała [śmiech], ale The Vampire Diaries taki nie jest. Ponieważ spędziliśmy wiele czasu pracując na te historie miłosne, czujecie, że jesteście w ich związku, więc publiczność poczuje, że ta miłość jest zasłużona. To mnie najbardziej cieszy."Vamp1200, 05-08-2013, odsłon: 1383
Komentarze
Giselle (47)
(27-08-2013, 20:39:45)
Będzie spoko.